Etkinlikler

4. Çukurova Kitap Fuarı

OCAK 17, 2011


11-16 ocak tarihleri arasında yapılan kitap fuarı sanki bu yıl daha kalabalıktı. Daha önceki fuarlardan edindiğim deneyimle fuarın sitesine girerek katılımcı listesine ve imza günlerine baktım yazarların. Kendime hemen program yaptım :)
Cumartesi günü saat 13.15'te Yekta Kopan'la söyleşi vardı içeriğinden birazcık bahsedim kendisine neden yazıyoruz sorularından daha çok neden okuyorum sorusunu soruyormuş ve bizden farklı cevaplar gelecek mi diye biraz da sohbet havasında olsun diye bize sordu. Atlamasam ölürüm hemen ben de bir cevap söyledim :) Daha sonra okumayanların neden okumadığını sorguladı bence okuyuculardan kendisine güzel bi geribildirim olmuş oldu .

13.00da Ayşe Kulin imza atmaya başlamıştı. Konferanstan çıkar çıkmaz sıraya girdim sıra korkunç gelmişti Pazar günkü iskender palanın sırasını bilmeden. Kitaplığımda iki kitabı vardı onları imzalattım ve bi tane de halam için imzallattım sonra da Yekta Kopan'ın kitaplarını imzalatmaya gittim.


Pazar günü ise 13.45te Can Dündar'ın konferansı vardı . Konferansa gecikmiştim ve tahmin ettiğim gibi salon çok kalabalıktı. Ama tahmin ettiğim gibi çoğu kişi Can Dündar'ı yakından görmeye gelmiş zaman ilerledikçe sıkılıp çıkanlar oldu ve benimde fotosunu çekebilme şansım oldu. Konferansta nasıl yazmaya başladığını anlattı ve yazmanın özel bir yetenek olmadığını, herkesin isterse yazabilceğini ama güzel yazabilmek içinde sürekli yazmak gerektiğini söyledi. Ayrıca yazarlığın ne kadar zor bir meslek olduğunu ölümünüze sebep olacağını bildiğiniz halde yazmanın ne kadar cesaret gerektirdiğinden bahsetti. Daha sonra da son kitabının içeriğinden Lüsyen'den bahsetti.

Konferanstan sonra İskender Pala 16.00'da geleceği için salonun köşe bucak her yerini gezdim.

Fotoğraf,resim sergileri de vardı. Saat 16.00'a yaklaşırken standa doğru ilerledim ki bir de ne göreyim bir sıra oluşmuş 50 kişi rahat var. Bir kitapta olsa imzalatmaya kararlıydım ve sıraya girdim önümde edebiyata ilgili bir adam vardı ay bu kadar geveze bir insan görmedim hayatımda bi ara mp3 çalarımı çıkartıp müzik dinledim neyse 1 saat bekleyişten sonra (hem de topuklu ayakkabılarla) sonunda imzalattım.

Resimleri de sanki imzalattığımın kanıtıymış gibi imzalarken çekmişim :)
Kalabalık olmasına rağmen okurlar için gayet güzeldi fuar ve kitaplar da indirimliydi. Kendimi kaptırıp bir sürü kitap aldım.
Yazarlar umarım ilgiden memnun kalmışlardır ve seneye tekrar gelirler :)

POPÜLER İÇERİK

C/C++ da oyun yazmak ya da grafik kütüphanesiyle ilgili birşeyler yapmak istiyorsanız: Öncelikle iki dosyaya ihtiyacınız var bunlardan biri libbgi.a dosyası buradan indiriniz. Diğer graphics.h dosyasını ise buradan indiriniz.

OCAK 24, 2011 - 78 YORUM

Dev-C++ Derleyicisine graphics.h Kütüphanesini Ekleme