Gezi

Arabayla İtalya

TEMMUZ 16, 2016

İtalya gezimiz öncesinde bir sürü blog karıştırdım fakat çok fazla kimsenin italyayı arabayla gezdiğini görmedim. Gezenler içinde park yeri, hız sınırı ve ya kurallar ile ilgili çok bilgi verdiğini görmedim. Benim gibi gitmeden önce araştıranlara bir kaç dikkat etmesi gereken noktalardan bahsedeceğim.

Öncelikle neden araba tercih ettiniz diye sorarsanız 3 arkadaştık ve 10 günlük gezimiz boyunca birbirinden uzak şehirleri gezecektik. Tren ücretlerine baktığımızda toplamda araç kiralamanın daha mantıklı olduğunu gördük. Rotamız ise Bergamo Havaalanından (Pegasus'un Milano'ya Malpensa ve Bergamo hava alanına seferleri bulunmaktaydı. ) başlayarak Como - Lugano - Milano - Venedik - Cinque Terre (Beş Köyler) - Pisa - Floransa ve Roma oldu. İtalya'nın bir çok yerini gezmek istediğimiz için biraz sıkışık program ayarladık ve bazı şehirlere olması gerektiğinden daha az zaman ayırdık :(

como golu arabayla italya

Bu arada İtalya'ya çıkmadan önce aracı sürecek olan arkadaşım ehliyetini yeniledi ve hiç bir sorun oluşmadı. Eski ehliyetler için de geçerli olduğu söyleniyordu fakat biz garantiye almak için ve zaten zorunlu olarak değişeceği için değiştirelim dedik. Size başka bir tavsiyem ise böyle uzun bir rotanız varsa mutlaka yanınızda yedek sürücü bulunsun ben çok trafiğe çıkan biri olmadığım için kendime güvenemedim ve çoğu yerde tek gece kaldığımız için süren arkadaşım hem gezdi hem sürdü bu onun için çok yorucu oldu.

venedik arabayla italya

Gezi sırasında herhangi bir navigasyon cihazına veya internete ihtiyaç duymadık. Daha öncesinde internet kullanmadan haritayı kullanabileceğim bi kaç uygulama indirdim ama hayat kurtaran Google Maps oldu. İtalya'ya gitmeden önce internet varken Google Maps'in çevrimdışı özelliğiyle gezeceğimiz bölgeleri download ettik ve otelleri, gezeceğimiz yerleri harita üzerine kaydettik(yıldızladık). Çevrimdışı haritalarda internetiniz olmadan sadece gps'İ kullanarak bir noktadan/bulunduğunuz konumdan başka bir noktaya yol tarifi alabiliyorsunuz. Yaya olarak kullanmak istediğinizde size yol tarifi sunmuyor arabayla gideceğiniz mesafeyi ve tahmini süreyi veriyor. Tek problemi çevrimdışı kullanabilmek için telefonunuzda biraz yer kaplıyor ve seçtiğiniz alan büyüklüğüne göre boyut değişiyor. Ben geniş tuttuğumda 2 gb'lık alan istedi sonrasında ben de haritayı parça parça indirdim. ( Milano etrafını gezdikten sonra internet bulup o bölgeyi silip venedik tarafını indirdim şeklinde )

la spazia arabayla italya

Araç kiralamayı fiyat artışı olabilir ya da uygun araç bulamama gibi durumlar olabilir diye internet üzerinden rezervasyon yaptırıp gittik. Havaalanı çıkışında aldık ve Roma Leonardo Da Vinci Havaalanında teslim ettik.


lugano arabayla italya

POPÜLER İÇERİK

C/C++ da oyun yazmak ya da grafik kütüphanesiyle ilgili birşeyler yapmak istiyorsanız: Öncelikle iki dosyaya ihtiyacınız var bunlardan biri libbgi.a dosyası buradan indiriniz. Diğer graphics.h dosyasını ise buradan indiriniz.

OCAK 24, 2011 - 78 YORUM

Dev-C++ Derleyicisine graphics.h Kütüphanesini Ekleme