Gezi

Buzlar Şehri Kopenhag

NİSAN 1, 2018

kopenhag nyhavn

Pegasus'un kampanyaya girmesiyle şehir şehir ucuz biletleri araştırıyorduk ve Kopenhag'a neredeyse Adana'ya gidiş-dönüş fiyatına bilet bulduk. Ama sorun şuydu ki bileti Mart ayında bulabilmiştik. Mart ayında Cemre düşer, soğuk ne olabilir ki dedik. (Yalnız şöyle de bir not geçmek isterim hayatımın ilk 22 yılında 0'ın altını görmemiş biri olarak ÖSS tercih döneminde Eskişehir soğuk olur diye yazmamış bir insanım öyle düşünün.) Mart ayında ucuz olmasının bir nedeni varmış. İçlikleri, termal taytları alıp gittiğimiz bu şehirde soğuğa hiçbirşey fayda etmedi :) Bu yüzden size önerim yaz aylarında gidin.


-7'leri gördüğümüz o soğukta sokaklarda günde 19 km yürüyerek belki biz de abartmış olabiliriz tabi. Şehri yürüyerek gezmeyi sevenlerdeniz ama eminim bu şehirde siz de bu yöntemi seçeceksiniz çünkü ülke genel olarak pahalı. city passleri incelemek isterseniz linki burada ya da bisiklet kiralayabilirsiniz. (O soğukta bisiklet kullanılır mı demeyin kullananları gördük)

Bisiklet yolları yaya yolundan ayrı ve geniş olduğu için Amsterdam'daki gibi ezilme korkusu yaşamadık.

Havalimanından otobüs veya metroyla şehir merkezine geçmek mümkün. Kalacağımız otel Norrebro bölgesinde olduğu için M2 metrosunu kullandık. Havalimanı durağından geçen sadece tek metro hattı bulunduğu için karıştırma şansınız yok. Bilet satan kiosklarda kredi kartı da geçtiği için paranızı şehir merkezinde de çevirebilirsiniz. (Havalimanında değiştirmek isterseniz bagaj alınan yerde exchange bulunuyor ve 150 euro üzerinde firma kendi komisyonunu almıyor)

kopenhag gezi rotası

1. gün turuncu çizgili rotayı, 2. günümüz de mavi renkli rotayı izledik.

POPÜLER İÇERİK

C/C++ da oyun yazmak ya da grafik kütüphanesiyle ilgili birşeyler yapmak istiyorsanız: Öncelikle iki dosyaya ihtiyacınız var bunlardan biri libbgi.a dosyası buradan indiriniz. Diğer graphics.h dosyasını ise buradan indiriniz.

OCAK 24, 2011 - 78 YORUM

Dev-C++ Derleyicisine graphics.h Kütüphanesini Ekleme