Yazılım

Web üzerindeki bir resmi ftp’ye upload etmek

EYLÜL 3, 2012

Web sitenize bir admin paneli hazırlıyorsanız ve resim yükleme için sadece kendi bilgisayarınızdan değil de internetten linki verip kaydetmek isteyebilirsiniz.

Bu durumda örnek bir uygulama yapalım bir tane boş bir asp.net projesi oluturalım.

İçerisine resmin linkini yazabileceğimiz bi textbox ve bir tane de upload adında buton koyalım.

Buton’umuzu click’ine aşağıdaki kodları yazalım.

Burada metodu doğrudan kendi projenize dahil edebilmeniz için kaydetmek istediğimiz resmi, ftp kullanıcı adını, şifresini ve dizini parametre olarak Save_file_from_url metoduna gönderdim. save_file_from_url metodumuza gelelim:

Save_file_from_url metodu bizim kaydetme işlemini yapan metodumuz. Bu metotta önce resmi httpRequest’la karşı siteden istekte bulunup stream ile alacaz daha sonra ftp’miz ile bağlantımızı kurup aldığımız resmi ftp’mize aktarcaz.

Projeye buradan ulaşabilirsiniz.

PHPcoder 21.10.2012
Güzel bir paylaşım olmuş , asp de multi upload ın nasıl yapıldığı konusu da bende merak uyandırıyor umarım bu konuyu da ele alırsınız
ilknur 21.10.2012
Teşekkür ederim :) aslında genelde Türkçe kaynak olmayan konularda makale yazmaya özen gösteriyorum. Yeterli Türkçe kaynak yoksa multi upload konusunda da makale yazarım tabi :)

POPÜLER İÇERİK

C/C++ da oyun yazmak ya da grafik kütüphanesiyle ilgili birşeyler yapmak istiyorsanız: Öncelikle iki dosyaya ihtiyacınız var bunlardan biri libbgi.a dosyası buradan indiriniz. Diğer graphics.h dosyasını ise buradan indiriniz.

OCAK 24, 2011 - 78 YORUM

Dev-C++ Derleyicisine graphics.h Kütüphanesini Ekleme