Genel

Brownie'li Cheesecake

EYLÜL 10, 2010

Her şey bütün gün boş oturmam ve yemek bloglarını karıştırmakla başladı. Normalde aram yoktur kekle pastayla ama brownie'li cheesecake'e karşı koyamıyorum:D Bu nedenle kendim yapmalıyım dedim ve blogları karıştırmaya başladım bir kaç güzel anlatılmış tarif buldum sonra hangisini yapsam diye düşündüm ve basit olduğunu düşündüğüm blogtaki tarifi buldum.

Malzemeleri almak için markete gittim. Bir genç kız olarak pasta malzemeleriyle ne kadar haşır neşir olduğum belliydi:D Neredeyse tüm malzemeleri görevliye sordum:D

Önce brownisini hazırladık ve kaba döktüğümüzde baloncuklar oldu okuduğum blogda karıştırdığım için hava kabarcıkları oluştuğunu ve tezgaha vurunca köpüklerin patlayacağını söylüyordu denedim ama olmadı:/ kürdanla bir kaç tane patlattım ama bi süre sonra işkence gibi gelmeye başladı bıraktım ve dolaba koydum.

Cheesecake kısmını da yine tarife göre hazırladım gramları ölçmede zorlanmadım değil onu kolaylaştırmak için de ölçüleri bardak, kaşık, fincanla ölçen siteyi buldum karışımı browninin üzerine döktükten sonra fırına koyduk (cheesecake kısmını hazırlarken fırını ısıtmaya başlamıştım bu arada çok ısıtmayın çünkü tarifi aldığım blogda yorum yapan birinin patlamış:D) ve 25 dk bekledik sonra üst kısmı kabardı ve ortası su gibi oldu fırında beklettik bir 30-45 dk ve su çekti. Dışarıda bekletip biraz soğuttuktan sonra çikolata eritip üzerine rastgele çizgiler yaptım ama pek iyi olmadı gibi(= sonra dolaba yerleştirdim ve soğumasını bekledim.

Cheesecake'im süper oldu :D afiyetle yedim pek güzel dilimleyemedim ama tadı mükemmeldi siz de kesinlikle denemelisiniz(:
sumeyye 7.10.2010
bu desenli tabak ya da bor cam felan hepsini siz mi çektinz kendi mutfağnzdan mı bu resmler:)çok merakımı celbetti ya da cezbetti nese sizde müh.lik okuysnz anlmazsnz bişi olmaz kelimelere takılamayalm:)
ilknur 7.10.2010
Evet ben yaparken çektim blogumda sizlerle paylaşırken resimlerden de görün istedim(:

POPÜLER İÇERİK

C/C++ da oyun yazmak ya da grafik kütüphanesiyle ilgili birşeyler yapmak istiyorsanız: Öncelikle iki dosyaya ihtiyacınız var bunlardan biri libbgi.a dosyası buradan indiriniz. Diğer graphics.h dosyasını ise buradan indiriniz.

OCAK 24, 2011 - 78 YORUM

Dev-C++ Derleyicisine graphics.h Kütüphanesini Ekleme