Etkinlikler

Da Vinci Sergisi

EKİM 31, 2011


Hayatım bu aralar okul-iş-ev arasında kendini tekrarlıyor. Adana'ya kim geliyor, neler dönüyor bunun takibini de otobüsle gelip giderken reklam panolarından izliyorum. Yine bir gün eve dönerken iller bankasından özala dönerken reklam panosunda bir de ne göreyim Leonardo Da Vinci icatlar sergisi varmış Real'de.

Dan Brown’ın kitaplarının hit olduğu dönemlerde ben de okudum tabi Da Vinci şifresini ve etkilendim.(Şuan pek az şey hatırlasam da o zaman etkilenmiştim tabi)

Da Vinci’ye saygım sonsuz olunca bir ziyaret etmek gerek dedim sergisini, bilmediğim icatları vardır elbet dedim. Cidden çok iyi şeyler vardı. Adamın uğraşmadığı alan yok bir kere ve çizimleri çok iyi sadece tablolarındaki çizimler değil insan vücuduyla ilgili çizimleri de ağzı açık bırakacak cinsten yani . Bu çizimlerle çalışmalarını nerde okumuştum hatırlamıyorum ama gece mezarlıklara gider mezarları açıp iskeletleri incelermiş köylüler de deli derlermiş.

Da vincinin aynaya bakarak çizdiği portresi, bu portre için altta kendi el yazısıyla yaşlı halimin portresi yazıyormuş ben göremedim tabi bir de orjinaline bakmak lazım.
Sergi 9 Kasım’a kadar devam edecek zamanınız varsa kesinlikle ziyaret etmenizi öneririm :)

POPÜLER İÇERİK

C/C++ da oyun yazmak ya da grafik kütüphanesiyle ilgili birşeyler yapmak istiyorsanız: Öncelikle iki dosyaya ihtiyacınız var bunlardan biri libbgi.a dosyası buradan indiriniz. Diğer graphics.h dosyasını ise buradan indiriniz.

OCAK 24, 2011 - 78 YORUM

Dev-C++ Derleyicisine graphics.h Kütüphanesini Ekleme