Kitaplar

Firarperest- Elif Şafak

HAZİRAN 1, 2011

Kitabın kapağını ve ismini görünce dikkatimi çekti ve bu kitabı okumalıyım dedim. Elif Şafak’ın bu eseri bir deneme ve içeriği daha çok kadınlarla ilgili. Yazıları ise bana biraz köşe yazıları gibi geldi. Sanki gündemdeki sorunlara kadın gözüyle bakmış gibi. Ayrıca medyanın gündeme getirmediği ama dikkat edilmesi gereken sorunlardan da bahsetmiş. Kitapta eleştiriler dışında güzel öyküler de var. Tüm yazılarının ortak yanı kafanız başka yerdeyken okuyamıyorsunuz, dikkat isteyen yazılar ve sizi düşündüren yazılar, ara ara kendinizi içinde gördüğünüz yazılar.. Bunun dışında okurken yazarı da tanıyoruz kendinden de bahsetmiş ve bir de son olarak yazar yeni romanın haberini veriyor bu kitabında.  Yeni romanında bir futbol takımını “iyi günde kötü günde “ destekleyen taraftar bi genç adam varmış.
kaan 3.6.2011
bu kıtap hazır adım marka ıken ve ne yazsam okunur para kazanırım mantıgı ıle cıkarıldıgını dusunuyorum . Tabiki şahsi dusuncem
ilknur 3.6.2011
Para kazanma olarak bakmamıştır bence olaya ama ne yazsam tutar mantığı doğru gibi geldi bana da. Türkiyede deneme pek okunmayan bir tür, Elif Şafak da sıradan bi yazar olsaydı bu kadar çok satışı olmazdı kitabının.
süha 12.3.2012
ne yazık ki türkiye gibi bir ülkede bir kitabın baskı sayısı ya da satış miktarı kitabın kalitesiyle orantılı olarak değişmiyor , receb ivedik gibi bir filmin izlenme rekorları kırdığı bir ülkedeyiz , yazılı yada sözlü basının çoban rolünü ustaca oynadığı güzelim ülkemizde , insanların yanlış eserlere yönlendirilmeside gayet tabi bir durum ,, Elif Şafak’ın eseride maalesef bu kategoride yer almaktadır…

POPÜLER İÇERİK

C/C++ da oyun yazmak ya da grafik kütüphanesiyle ilgili birşeyler yapmak istiyorsanız: Öncelikle iki dosyaya ihtiyacınız var bunlardan biri libbgi.a dosyası buradan indiriniz. Diğer graphics.h dosyasını ise buradan indiriniz.

OCAK 24, 2011 - 78 YORUM

Dev-C++ Derleyicisine graphics.h Kütüphanesini Ekleme