Kitaplar

Kızıl Nehirler

OCAK 14, 2011

Okumak için geç kaldığım bir kitap aslında. Garangê'ın kitaplarına Siyah Kan romanıyla başlamıştım. İlk o kitabıyla karşılaştım ve okumaya başladım ama kızıl nehirleri okuduğumda çok yanlış yaptığımı farkettim. Çünkü siyah kan'da cinayetler biraz mide bulandırıcı, kötü bir şekilde işleniyordu ama bu kitapta yazar cinayette işkence şekillerini fazla detaylı anlatmamış daha temiz bir kitap gibi geldi. Gerçi bu kitapta insan tırsmıyor değil özellikle evde tekken ve ya gecenin ileri saatlerinde okumanızı pek tavsiye etmem :) Kitap üniversitedeki kütüphane görevlisinin ölü bulunmasıyla başlıyor ve katilin bulunmasıyla bitiyor. Mutsuz biten sonları sevmeyenler okumasın çünkü sonu çok mutlu bittiği söylenemez.


Kitap favorimi değiştirmedi tabiki leyleklerin uçuşunun kurgusu daha güzeldi bence.
Sonuç olarak garangê'ın kitaplarına başlayacaksanız kızıl nehirlerden başlamanızı öneririm eğer kitaptaki cinayetler çok rahatsız etmeyecekse diğer eserlerine geçebilirsiniz. Kitap okumayı sevmiyorum ama merak ettim diyorsanız kitabın filmi çekilmiş fragmanını koydum bir göz atın ;)

POPÜLER İÇERİK

C/C++ da oyun yazmak ya da grafik kütüphanesiyle ilgili birşeyler yapmak istiyorsanız: Öncelikle iki dosyaya ihtiyacınız var bunlardan biri libbgi.a dosyası buradan indiriniz. Diğer graphics.h dosyasını ise buradan indiriniz.

OCAK 24, 2011 - 78 YORUM

Dev-C++ Derleyicisine graphics.h Kütüphanesini Ekleme