Etkinlikler

Model uçak kursu

MAYIS 2, 2011

model uçak
Bu yıl dönem başında havacılık kulübüne yazıldım. Amacım yamaç paraşütü yapmaktı.(Yıl bitecek ben hala yapamadım orası ayrı mesele).
Başkan seçimlerinde Türk Hava Kurumu'nun yazın yaptığı ücretsiz eğitimlerden bahsettiler ve formları dağıttılar. Formda model uçak rehber öğretmen kursu dikkatimi çekti ama onun için model uçak sertifikanızın olması gerekiyormuş. Bu sene kulübün model uçak kursuna katılmaya karar verdim zaten lisedeyken havacılık kolu vardı ve üye olmamıştım. Türk Hava Kurumunun model uçak eğitimini kaçırmıştım. Benim de içimde kalmıştı tabi.

6 günlük süren çalışma sonunda tamamlayabildim ama çok sabır gerektiren birşey olduğunu da anladım.
Atamıza saygı nedeniyle Ata Planör model uçağı yaptık :)

modeluçak
ilk gün ana gövdeyi zımparaladık ve başını yerleştirdik. 2. ve 3. günler de çubukları plandakilere göre yapıştırdık sonra iğnelerle sabitledik. Sanırım en çok zaman alan kısım buydu.
model uçak
model uçak yapımı
Bu aşamadan sonra da kanatları 6 cm kaldırdık ve bu şekilde sabitledik yine. Daha sonra da dümen kısmını yine ince çubuklarla yapıp kapladık. Kanatlar da sabitlendikten sonra kapladık. Daha sonra suyla ıslatıp kurumaya bıraktık. (Bu kabın gerginleşmesini sağlıyormuş). Kanat ve dümeni gövdeye yerleştirdikten sonra süsledik biraz da ağırlık ekledik ve uçağımız hazır hale geldi sonra.

model uçak
Emeğinin karşılığını almak gerçekten mükemmel bir duygu :)
tolga işoğlu 1.5.2011
beyoglu rapsodisini 4 gozle beklıyorum duydgm en gusel haber
mert 24.6.2011
çok hoş görünüyor tam olarak nerde yaptınız bende kaydolmak istesem ne yapmam gerekiyor bu kurs hakkında daha fazla bilgiye nerden ulaşabilirim şimdiden teşekkürler
ilknur 24.6.2011
Ben Çukurova üniversitesinde okumaktayım. Üniversitemizin Havacılık Kulübünün etkinliğiydi. Eğer üniversitede öğrenciyseniz eminim benzer bi kulüp ya da topluluk vardır onlarla iletişime geçin derim. Yoksa da Türk Hava Kurumu‘nun sitesini takip edin, ücretsiz kurslar vermektedir.
mert 7.9.2011
Bilgi için teşekkürler bu senekini kaçırmışım son başvuru martta bitmiş ama seneye mutlaka katılacam çok hoş görünüyor.

POPÜLER İÇERİK

C/C++ da oyun yazmak ya da grafik kütüphanesiyle ilgili birşeyler yapmak istiyorsanız: Öncelikle iki dosyaya ihtiyacınız var bunlardan biri libbgi.a dosyası buradan indiriniz. Diğer graphics.h dosyasını ise buradan indiriniz.

OCAK 24, 2011 - 78 YORUM

Dev-C++ Derleyicisine graphics.h Kütüphanesini Ekleme