Kitaplar

Sistem - Karl Olsberg

EKİM 16, 2010


Yazarın 3. kitabı olan Sistem'de yazılım şirketinin geliştirdiği program, tanıtım sırasında pek de istenildiği gibi davranmamaktadır. Bunun çözümünü araştıran yazılımcı da tuhaf bir şekilde ölmektedir ve ardından geliştiren diğer yazılımcı da öldürülmektedir. İşin daha da tuhafı hiç bir suçu olmayan, şirketin ortağı, Marc'ı gösteriyor tüm şüpheler. Marc ise kendisinin suçsuz olduğunu kanıtlamak için polisten kaçıp kendisinin arama yapması gerekmektedir ve eski iş arkadaşından yardım alması gerekmektedir.

Kurgu güzel güzel olmasına da ben çevirisinden mi bilmiyorum ama anlatımını pek beğenmedim. Bazı yerler de sanki Marc'ın gözünden anlatılmış gibi yazılmış bazı yerler de tüm olayları okuyucuya gösteren bir anlatıcı gibi yazılmış. Bir de çok fazla olayı anlatmış merak ediyorsun acaba olayları nerede birleştirecek falan ama karışıyor sanki.

Teknolojinin hayatımıza ne kadar çok girdiğini anlatan bu kitap bize teknolojinin sırt çevirmesiyle dünyanın alt üst olduğunu anlatıyor ve gelişen teknolojinin aynı zaman da bizim için tehlike olabileceğini de belirtiyor.

POPÜLER İÇERİK

C/C++ da oyun yazmak ya da grafik kütüphanesiyle ilgili birşeyler yapmak istiyorsanız: Öncelikle iki dosyaya ihtiyacınız var bunlardan biri libbgi.a dosyası buradan indiriniz. Diğer graphics.h dosyasını ise buradan indiriniz.

OCAK 24, 2011 - 78 YORUM

Dev-C++ Derleyicisine graphics.h Kütüphanesini Ekleme