Etkinlikler

Sofokles'in Antigone'si

MART 4, 2011


Yazmakta geciktim aslında ama yine de Adana Devlet Tiyatrosu oyuncularını başarılı bulduğum için oyundan bahsedim dedim.

Oyun tek perdelik ve epik bir anlatımı var. Müzikal anlamda da iyiydi gerçekten. Oyun Hitler döneminden alıntıdır. İki kız kardeş, babalarının küçükken anlattığı hikayeye benzer bir durumdan dolayı Nazi kampına alınırlar ve bu hikayeyi oynamaya karar verirler. Bu hikayede Antigone'nin kardeşi zorla savaşa alınır ve savaştan kaçan kardeşi öldürülür. Ders olsun diye de meydana asılır. Antigone ise kardeşinin de bir mezarı olmasını istediği için planlar yapar ve sonra yakalanır. Oynun ana düşüncesini söylesem mi söylemesem mi kararsızım ama yönetimdeki insanları eleştiriyor diyebilirim.

Oynun üslubu ise biraz ağır olabilir, konuşmalar kafiyeli olduğu içinde farklı geliyor insanın kulağına. Ama çok da anlaşılması zor değildi.

Adanadaki takipçilerim merak edip gitmek isterlerse 19 Mart'a kadar oynanacak. Aylık programa ise buradan ulaşabilirsiniz.

POPÜLER İÇERİK

C/C++ da oyun yazmak ya da grafik kütüphanesiyle ilgili birşeyler yapmak istiyorsanız: Öncelikle iki dosyaya ihtiyacınız var bunlardan biri libbgi.a dosyası buradan indiriniz. Diğer graphics.h dosyasını ise buradan indiriniz.

OCAK 24, 2011 - 78 YORUM

Dev-C++ Derleyicisine graphics.h Kütüphanesini Ekleme