Etkinlikler

Teknoloji ve Girişimcilik Zirvesi

EKİM 28, 2010

Bayramdı, vizelerdi derken bahsetmek istediğim konferans kaldı neyse şimdi yazıyorum. 26-27 Ekim günleri Çukurova Üniversitesinin Sinerji Kolu, Teknoloji ve Girişimcilik zirvesi adında çeşitli konferanslar vermeleri için bir takım şirketleri çağırmıştı.
Bunlar arasında ilk gün Beriltech internet sektörünün geleceği seminerine katıldım beriltech firmasından gelen yazılım mühendisi Mücahit Yılmaz'dı.

İnternetin nerden çıktığıyla başlayıp internet nereye gidiyora kadar bir çok şeyden bahsetti tabi zaman kısıtlı olunca özet geçti ama genel olarak iyidi. Paylaşım yaptıkça internet içeriğinin artacağını bulmak istediğimiz şeyden biraz da bizim paylaşmamız gerektiğinden bahsetti ve herkesin blog açıp kendi düşüncelerini, fikirlerini paylaşması gerektiğini söyledi. Kendi işini blogu sayesinde bulduğunu söyledi.

Perşembe günü ise Turkcell'li hayat seminerleri vardı ve çok eğlenceliydi 3 saat hiç ara vermeden sürdü ama salondaki kimsenin sıkılmadığından eminim.
Seminerde öncelikle teknolojiyi tüketimi markaların değil de gençlerin belirlediğini anlatan bi video izletildi Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, teknolojinin gelişim hızı ve kullanım alanlarının artması hakkında bir sunum yaptı. Teknolojinin nereye gittiğinden gelecek yıllarda internet için yapılan yatırımlardan falan bahsetti. ve turkcell teknolojiden bahsetti.

İç İletişim Bölüm Başkanı Yusuf Özer ise "İşimi Seviyorum ve Geliştiriyorum" konulu sunumu paylaştı ve Che'nin kendisini etkilediği ve çok doğru olduğu “Bir seyi yapmak için o seyi çok sevmek gerekir, bir seyi tutkuyla sevmek için ise o seye deliler gibi inanmak gerekir.” sözünü vurguladı. bunun dışında aklını kullan aksini düşün adlı kitabı önerdi ve fikirleri çalabileceğimizi söyledi:)kitabın ilk cümlesi de sanırım çalıntı bir sözle başlıyormuş.

Yandaki resimde ben de çıkmışım diye koymak istedim :)

Pixar'ın geçmişinden ve başarı öyküsünden bahsetti ve bir kısa filmlerini izletti ben de buldum ve paylaşayım dedim
Son olarak sunumunu “İnan, Meraklı Ol, Veriyi Kullan, Farklı Ol, Pozitif Ol” başlıkları ile özetlerken, Turkcell’in yeni fikirler ve girişimcilere verdiği destekten bahsetti.

Daha sonra İlker Ayrık ve İlker Elibol cv hazırlama ve mülakatlarla ilgili küçük oyunlar sergilediler.
Arkasından Ahenk Öztürk turkcell'e alırken neye göre aldıklarını anlattı ve paf takımından bahsetti.
Öğrencileri 3. ve 4. sınıflarda stajyer olarak aldıklarından ve ardından Turkcellde çalışabilceklerini söyledi
Genel olarak konferansları faydalı buldum, eğlenerek güzel şeyler vurguladıklarını düşünüyorum.
Mehmet AYYILDIZ 10.12.2011
Merhaba İlknur sinerji ve Yönetim ve Kariyer zirvesiyle ilgili blogunda güzel noktalara değinmişsin umarım sende Çukurova da öğrenci kollarında aktif görevler edinerek bu tür organizasyonlara katkı sağlarsın.

Burada düzeltmek istediğim bir nokta vardı katılımda Sn. Süreyya Ciliv yerine Teknoloji Genel Müdürü Sn. Semih İncedayı vardı. Düzeltmek istedim.

Not: Blogunu takibe aldım paylaşımların güzel. Kolay gelsin.
ilknur 10.12.2011
Düzeltme için teşekkürler

POPÜLER İÇERİK

C/C++ da oyun yazmak ya da grafik kütüphanesiyle ilgili birşeyler yapmak istiyorsanız: Öncelikle iki dosyaya ihtiyacınız var bunlardan biri libbgi.a dosyası buradan indiriniz. Diğer graphics.h dosyasını ise buradan indiriniz.

OCAK 24, 2011 - 78 YORUM

Dev-C++ Derleyicisine graphics.h Kütüphanesini Ekleme