Kitaplar

Uçurtma Avcısı–Khaled Hosseini

MART 18, 2012

Uçurtma Avcısı

Kitap ünlü ve zengin iş adamının oğlu Emir ve hizmetkarın oğlu Hasanı anlatıyor. Aralarındaki ayrıma rağmen çok iyi arkadaşlar. Onlar Emir ve Hasan; Kabil’in sultanları.. Hasan sonuna kadar sadık kalan bir çocukken, Emir babasını kazanmaya çalışan ve bunun için her fırsatı kullanan bir çocuk.

Kitabın beni bu kadar etkilemesine sebep uzun süredir bu kadar akıcı bir kitap okumamamdan olabilir ya da ülkemdeki barıştan dolayı hiç savaş, acı görmemiş olmamam ya da kitaptaki etnik azınlıklarla olan çatışma ülkemde de benzerlerinin olması.

Emir’le Hasan’ın hikayesi anlatılırken aynı zamanda Afganistan’daki yaşamdan ve Afganistan’ın tarihinden de haberdar oluyorsunuz.  Kitabın içeriği her ne kadar acıklı olsa da insanın yüreğini burksa da yine de kitabı bırakamıyorsunuz ve okumaya devam etmek istiyorsunuz.

Henüz okumayanlar için kitabın içeriğinden daha fazla bahsetmek istemiyorum ve okumanızı tavsiye ediyorum. Okudukça Emir’in yaptığı hatalar ve pişmanlıklarla siz de kendinizi sorgulayacak ve kimseye söylemediğiniz bir sırrınız varsa o sırla birlikte yaşamanın zorluğunu göreceksiniz.

POPÜLER İÇERİK

C/C++ da oyun yazmak ya da grafik kütüphanesiyle ilgili birşeyler yapmak istiyorsanız: Öncelikle iki dosyaya ihtiyacınız var bunlardan biri libbgi.a dosyası buradan indiriniz. Diğer graphics.h dosyasını ise buradan indiriniz.

OCAK 24, 2011 - 78 YORUM

Dev-C++ Derleyicisine graphics.h Kütüphanesini Ekleme